Jak wybrać dobrego fotografa na wesele?

Sesja ślubna to dzisiaj jedna z głównych pamiątek, jakie przypominają nam o najważniejszym dniu w życiu. Większość par już wiele miesięcy przed uroczystością zaślubin szuka fotografa, który wykona dla nich bajeczne zdjęcia. Jak więc wybrać takiego, dla którego praca jest pasją? Jak poznać fachowca, który tworzy fotograficzne dzieła? Podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Przede wszystkim należy podkreślić, że dobry fotograf na wesele  jest na wagę złota. W czasach, w których zdjęcia można cykać telefonem, a do ich obróbki służą nam automatyczne filtry, tak naprawdę nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, by zrealizować sesję. Wykorzystuje to rzesza tych, którzy czerpią zyski z naiwności zakochanych, a trzeba przyznać, że praca fotografa na ślubie i weselu nie należy do najtańszych. W pierwszej kolejności należy wyselekcjonować tych, którzy rzeczywiście znają się na profesjonalnej fotografii, a odrzucić amatorów.

Jak szukać fotografa?

Najczęściej współpraca z fotografem następuje z polecenia. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest do dobry pomysł. Fotografia ślubna może podobać się jednej parze, a dla drugiej zaś będzie zupełnie nie do przyjęcia. Należy wiedzieć, że każdy fotograf ma swój styl, tworzy zdjęcia w konkretnym klimacie. Jeden będzie wykorzystywał najnowocześniejsze technologie i proponował sesje zgodne z najnowszymi trendami, inny zaś zaoferuje klasyczną sesję, jaką wykonuje się standardowo od lat. Naprawdę wiele zależy od naszego gustu i oczekiwań.

Jeśli nie z polecenia, to może z ogłoszenia? Świetnym narzędziem jest internet i internetowe fora. Znaleźć tam można nie tylko propozycję współpracy konkretnych fotografów, ale również ich portfolio oraz opinie tych, którzy z jego usług skorzystali.

Weryfikacja umiejętności

Pamiętaj, że naprawdę dobry fotograf ma kalendarz wypełniony zleceniami nawet na najbliższy rok. Jeśli zależy Ci na perfekcji, musisz znaleźć go odpowiednio wcześnie. Nigdy pośpiech nie jest jednak dobrym doradcą. Znajdź czas, by spotkać się ze specjalistą od zdjęć ślubnych. Porozmawiaj, obejrzyj jego prace. Musisz wiedzieć, że oferta, jaką fotografowie zamieszczają w sieci, nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość. Upewnij się również, że to ten fotograf osobiście będzie wykonywał zdjęcia, a nie na przykład jego asystent, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z aparatem. Spotkanie da szansę na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania i omówienie wszelkich szczegółów współpracy. To również czas na podpisanie zobowiązującej obie strony umowy.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *