Meble w stylu vintage

Nie ma wątpliwości, że styl vintage króluje w polskich salonach już od kilku sezonów. Antyki, dzieła sztuki, meble wykonywane z najszlachetniejszego drewna albo modernistyczne dekoracje, które przybliżają nas do czasów z przeszłości to dzisiaj wnętrzarski hit, jeśli tylko ktoś chce stworzyć przytulny klimat we własnym domu. Co więcej, urządzenie „czterech kątów” w tym stylu to pełna uniwersalność, która będzie służyć przez wiele lat. Vintage nigdy się nie nudzi, nigdy nie przestanie być modny.

Ciekawostką jest fakt, że styl z dawnych lat gości już nie tylko w naszych prywatnych nieruchomościach. Coraz częściej znaleźć go można w miejscach publicznych. Antyki pojawiają się w modnych kawiarniach i restauracjach, a nawet w hotelach. Przykładem może być Autor Rooms, kreatywny koncept hotelowy, który coraz częściej gości przybyłych spoza naszego kraju. Ci są niejednokrotnie zaskoczeni wyposażeniem wnętrz tego obiektu. Króluje tu polskie wzornictwo, krajowe meble najlepszych projektantów. To bez wątpienia promocja elementów naszego dziedzictwa kulturowego. W vintage można naprawdę się zakochać, a w naszym kraju styl ten rozwijał się od dawna i dzisiaj jest niezaprzeczalnym triumfatorem.

W Autor Rooms znajdziemy meble rodem z PRL, kolorowe plakaty, dywany, kawowe stoliki, mozaikową klepkę i ogrom elementów drewnianych. Tutaj minimalizm łączy się z kolorowym przepychem, a modernistyczne, proste dzieła z designerskimi tworami. Ten butikowy hotel stawia nie tylko na komfort gości, ale również wspieranie polskich tradycji i rodzimego wzornictwa na światowym przecież poziomie.

Meble z duszą. Właśnie tak mówi się o wyposażeniu w stylu vintage. To bardzo często dzieła historyczne, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Okazuje się zresztą, że zakup antyków można śmiało traktować jak doskonałą inwestycję. Im są starsze, tym ich wartość rośnie. Pamiętajmy jednak, by o nie należycie dbać, dzięki temu przetrwają w swojej świetności przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *