Jakie buty na zimę wybrać?

Wybierając odpowiednie obuwie na zimę, należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników. Dla nas nadal liczy się najpierw cena, dopiero potem jakość. Prawda jest jednak taka, że powinno być odwrotnie, bo zimą to wygoda, komfort codziennego funkcjonowania, ale też optymalne bezpieczeństwo i ochrona stóp podczas chodzenia są najważniejsze.

Ciepłe i nieprzemakalne kozaczki jesienne lub botki zimowe to zawsze dobry wybór

Kozaczki jesienne, które są tylko lekko ocieplane, raczej nie sprawdzą się podczas srogiej zimy. Obuwie zimowe musi być dobrze ocieplone, wykonane najlepiej z dobrej jakości naturalnej skóry. Nie zaleca się też obuwia z nubuku czy zamszu, które nieodpowiednio zaimpregnowane będą po prostu przemakać.

Buty na zimę mają być wygodne, a więc dobrze jest wybierać te na płaskiej podeszwie, ewentualnie tak modnej w tym sezonie platformie. Świetnie sprawdzają się oficerki czy buty w stylu motorowym. Buty zimowe botki muszą mieć antypoślizgową podeszwę i być stabilne. Na śnieg czy śliskie chodniki raczej nie sprawdzą się wysokie obcasy. 4

Buty zimowe nie muszą być nudne!

Okazuje się, że buty zimowe też mogą być w trendach. Ich projektanci zdają sobie przecież sprawę, że panie wybierają buty modne, ale jednocześnie takie, które pozwolą im na codzienną aktywność bez względu na warunki pogodowe. Bez względu na wybór obuwia na zimę, trzeba pamiętać o ich regularnej impregnacji – sól i piasek nie będą działać korzystnie na buty skórzane. Impregnacja zapobiegnie też przemakaniu i sprawi oczywiście, że jedne buty będą służyć przez kilka zimowych sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *