Praca zdalna coraz bardziej popularna

Pandemia koronawirusa diametralnie zmieniła rynek pracy w naszym kraju. Ogrom ludzi straciło pracę, liczne firmy musiały zmienić profil działalności, by móc w ogóle się utrzymać. Ci, którzy mieli taką możliwość ze względu na specyfikę pracy biurowej, bez obsługi klienta w sposób bezpośredni, ale jedynie za pośrednictwem komputera, pracują zdalnie. Dla licznych taka sytuacja jest niezmienna od marca. Jak dzisiaj postrzegamy możliwość pracy w warunkach domowych? Wiele zależy od indywidualnych preferencji, ale też warunków, jakie zostają stworzone w domowej przestrzeni.

Okazuje się jednak, że większość osób nie wyobraża już sobie powrotu na cały etat do biura. Praca w domu to mniej stresu, możliwość samoorganizacji i większa swoboda. Z drugiej jednak strony nie można zapominać, że praca zdalna wymaga większej motywacji, nie zawsze też sama organizacja takowej jest prosta, przede wszystkim, kiedy dzieci również podejmują w tym samym czasie edukację zdalną.

Jedni chcą pracować zdalnie już zawsze, inni wręcz dostają szału i brakuje im odetchnienia, kontaktu ze współpracownikami, wyjścia z „czterech ścian”. Pamiętajmy także, że projektowanie wnętrz komercyjnych znacznie różni się od mieszkań, prywatne nieruchomości nie zawsze zostają dostosowane do możliwości wykonywania w nich pełnoetatowej pracy przy komputerze. Warto poprosić o radę profesjonalistów, dla których codziennością jest projektowanie biur. Wrocław, Warszawa, ale też inne miasta wykazują pokaźną listę specjalistów, którzy pomogą dostosować mieszkanie do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *