Jaka koszula damska? Bawełniana czy sztuczna?

Koszule zakładamy raczej na specjalne okazje lub te bardziej oficjalne, jak spotkanie z klientem czy po prostu wizyta w biurze. Wybór odpowiedniej koszuli nie należy do najłatwiejszych. W tym artykule powiemy, dlaczego koszula casual to trafiony pomysł oraz czy koszula damska bawełniana jest dla każdego.

Jaką koszulę założyć do pracy?

Wstajemy rano, stajemy przed szafą i codziennie jest ten sam problem… w co się ubrać do pracy? Koszula, spodnie lub spódnica i marynarka brzmią bardzo obiecująco. Tylko jaką koszulę wybrać? Koszula casual, bez żadnych zdobień, dobrze dopasowana będzie uniwersalną bazą eleganckiego stroju. Daje on dużą swobodę w doborze kolorystyki dołu stroju oraz okrycia wierzchniego.

 

koszula bawełniana-jak powstaje?

 

Niewątpliwą zaletą odzieży bawełnianej jest fakt, że jest wytworzona z naturalnego materiału. Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny o tej samej nazwie. Z zebranej i oczyszczonej bawełny wytwarza się przędzę, z której następnie wytwarza się materiał. Z materiału z kolei projektanci lub maszyny wykrywają potrzebne kawałki i tak powstaje odzież.

Bawełna – zalety

Przewagą koszul bawełnianych nad syntetycznymi jest to, że cechuje je dobra przepuszczalność powietrza, dzięki czemu ciało oddycha, co niweluje pocenie i przykry zapach. Niestety w przypadku chemii barwiącej materiały syntetycznej, gdy łączy się ona z potem, powstaje nieprzyjemny odór.

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie koszuli, zwróć uwagę na jej skład. Stuprocentowa zawartość bawełny zapewni odpowiedni przepływ powietrza pod ubraniem. Ale uwaga! Nie bójmy się dodatku elastanu w koszulach. Przedłużają one żywotność koszul i sprawiają, że leżą one dużo lepiej.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *