Dlaczego deska kompozytowa to dobry wybór?

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią ogrodowe porządki. Wszyscy, którzy nie mają jeszcze przydomowego tarasu, zaczynają planowanie takiego miejsca. Większość zastanawia się przede wszystkim nad rodzajem podłoża. Ma być trwałe, odporne, do tego praktyczne i oczywiście estetyczne. Wybór tak naprawdę nie jest prosty. Przedstawiamy deskę kompozytową, która dzisiaj cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sprawdź, dlaczego nadaje się idealnie na tarasy z dachem, jak i te niezadaszone.

Czym wyróżnia się kompozyt? Deska wygląda jak z prawdziwego drewna, pozwala więc stworzyć iście naturalną, swojską aranżację przydomowego tarasu. Może być barwiona, dzięki czemu udaje się ją jeszcze lepiej dobrać do całej przestrzeni.

Warto wspomnieć jednak o jej właściwościach, które pozwalają cieszyć się funkcjonalnym użytkowaniem tarasu przez długie lata. Deska kompozytowa nie wymaga impregnacji tak jak naturalne drewno. Jest odporna na rysowanie, pękanie, wysokie oraz niskie temperatury, a także działanie wody. Do tego jest antypoślizgowa i prosta w utrzymaniu czystości – wystarczy umyć ją mopem. Uwagę zwraca też łatwość montażu takiego tarasu. Deski na taras można ułożyć samodzielnie i nie sprawia to większego problemu. Dzięki temu udaje się sporo zaoszczędzić. Dodajmy do tego, że kompozyt jest sporo tańszy niż naturalne drewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *