Jak wybrać kurtkę na motor

Kupno pierwszego motocykla to dla fanów motocykli naprawdę wielkie przeżycie. Jednak inwestując w dobry wymarzony motor nie powinniśmy zapominać także o stroju na motor oraz wszystkich innych nieobecnych akcesoriach. Motor jest oczywiście bardzo ważny i przed jego kupnem powinniśmy dokładnie przemyśleć swoją decyzję, a przede wszystkim to jako rodzaj motocykla nas najbardziej interesuje, wiąże się z tym również wybór odpowiedniego stroju, który pełni bardzo ważną funkcję, jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy ale również sam komfort jazdy.

Jak wybrać odpowiednią kurtkę na motor

Motocykliści bardzo często preferują kombinezon na motor jednak równie popularna jest także sama kurtka oraz spodnie. Wybierając odpowiednią dla siebie kurtkę na motor warto zwrócić uwagę, aby była ona wykonana z materiału odpornego na przetarcia. Podczas upadku na motorze bądź nawet wypadku czy zderzenia otarcie ciała po asfalcie może spowodować nawet zdarcie mięśni. Dlatego też tak ogromne znaczenie ma to, aby kurtka była wykonana z najwyższej jakości materiału, który będzie odporny na wszelkie przetarcia. I ochroni nasze ciało podczas upadku. Do takich kurtek śmiało może być zaliczona kurtka Klima czy też kurtka dainese.  Te kurtki charakteryzuje wytrzymałość oraz ochrona ciała na skutek wypadku.  Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących motocyklistów jest zakup zwykłej skórzanej ramo neski, która w żaden sposób nie jest kurtką przeznaczoną do jazdy na motorze i nie zapewni nam żadnej ochrony.

Więcej informacji: https://14cyfr.pl/czy-zakupy-akcesoriow-na-motocykl-w-sieci-to-dobry-pomysl/

Cechami charakterystycznymi kurtek motocyklowych są przede wszystkim wzmocnienia w miejscach najbardziej narażonych na otarcia, czyli kręgosłup, łokcie barki, ramiona czy klatka piersiowa.  Dodatkowo każda kurtka na motor czy też kombinezon motocyklowy powinny zapewnić nam przynajmniej podstawową ochronę przed wiatrem oraz deszczem. Jeżeli zamierzamy jeździć także latem warto zdecydować się na kurtkę posiadającą systemy zamykanych otworów wentylacyjnych które pozwolą nam ochronić się przed gorącem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony producenta.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *