Zalety wynajmu pracowników

Agencje pośrednictwa pracy przeżywają właśnie prężny rozwój. Wszystko dlatego, że pracodawcy coraz chętniej zatrudniają pracowników nie na etat, ale do wytyczonych zadań. Taki wynajem pracowników znacznie obniża koszty zatrudnienia i gwarantuje wykonanie zawodowych obowiązków przez profesjonalistów.

Co ważne, wynajem pracowników sprawdza się w przypadku przedsiębiorstw, które działają sezonowo – wtedy nie opłaca im się zatrudniać personelu na etat. Zatrudnienie pracowników za pośrednictwem agencji pracy to też świetny sposób na znalezienie osób do pojedynczych zleceń.

Coraz częściej właśnie taką formę zdobywania siły roboczej wykorzystują przedsiębiorstwa, których podstawą działalności jest praca fizyczna. Rolnictwo czy budowlanka jest tego doskonałym przykładem. Z powodzeniem udaje im się wynająć pracowników do konkretnych prac.

Dzisiaj z takiej formy zatrudnienia chętnie korzystają też obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski w celach zarobkowych. Wynajem pracowników pozwala im zdobywać ciągłość zleceń i dobre wynagrodzenie. Ważne jest też to, że zatrudnienie kontrolowane jest przez agencję pracy, która sprawdza warunki, wysokość wynagrodzenia, a nawet załatwia transport w miejsce wykonywania zawodowych obowiązków czy nocleg.

Warto podkreślić, że wynajem pracowników odbywa się nie tylko w sektorze pracy prostej, fizycznej. To coraz bardziej powszechne zjawisko także w branżach specjalistycznych, przede wszystkim w tych, w których na rynku brakuje konkretnych specjalistów o wysokich kwalifikacjach. Wtedy jedna firma może na określony czas wynająć takiego eksperta innej na obopólnych korzyściach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *