Zabiegi regeneracyjne na wypadanie włosów.

Zmiana pogody sprzyja wypadaniu włósów. Jednak przyczyn wypadania włosów może być wiele. Zmiany hormonalne, ciąża, niedobory składników w diecie, inwazyjna stylizacja, czy przewlekłą chorobą skórna to najczęstsze z nich. Odpowiednia pielęgnacja często bardzo pomaga na wypadanie włosów oraz na profilaktykę w tym aspekcie, jednak bywają przypadki, gdy należy wykonać specjalistyczne zabiegi regeneracyjne. 

Mezoterapia igłowa najlepsza na wypadnie włosów. 

Mezoterapia igłowa to świetny zabieg kosmetycznych regenerujący skórę. Zabieg ten ma na celu dostarczenie substancji nawilżających i odżywczych pod skórę za pomocą specjalnych igieł, które wnikają do głębokich warstw skóry. Zabieg ten można wykonywać w każdym miejscu na skórze, jednak najczęściej mezoterapia kojarzona jest ze skóra twarzy. 

Jak zaznaczają eksperci z salonu urody Impress (https://impress.waw.pl/zabiegi-na-twarz/mezoterapia-iglowa.php), niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na wypadanie włosów również świetnie działa mezoterapia igłowa. Warszawa to miejsce, w których znajduje się sporo gabinetów trychologicznych lub kosmetycznych, które podejmują się tego zadania.  Mezoterapia igłowa obecnie jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z wypadającymi włosami i z łysieniem. Świetnie poradzi sobie również ze wzmocnieniem cienkich i słabych włosów.

Masaż skóry głowy. 

Regularnie wykonywany masaż skóry głowy powinien być wykonywany przez każdego. Bez systematycznego masażu skalpu, skóra głowy będzie naprężona, co prowadzi do ograniczonego przepływu krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Ich brak po pewnym czasie prowadzi do osłabienia włosów i ich zmatowienia, a nawet do ich wypadania. 

Masaż skalpu nie jest skomplikowany i każdy może wykonywać go w domu. Wystarczy dosłownie masować 5 minut dziennie — można to robić podczas wieczornego relaksu, przy myciu głowy. Można używać olejków, ale nie trzeba. 

Jak wykonać masaż skalpu na piękne włosy?

Przede wszystkim trzeba pamiętać od odpowiednim kierunku masażu: od czoła do karku. Nie wolno również drapać skóry. Warto wykorzystać do masażu szczotkę do włosów. Masaż skalpu warto połączyć z aplikacją odżywki do włosów lub wcierki. Masaż powinno się wykonywać przez około 2 minuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *