Wizyta u fryzjera w czasach koronawirusa: jakie zasady obowiązują?

18 maja zostały otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wiele osób czekało na to, gdyż od prawie trzech miesięcy nie można było odwiedzić tego typu miejsce. Obowiązują jednak pewne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. 

Obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek. 

Przede wszystkim klient oraz wszyscy fryzjerzy muszą mieć zasłonięte usta i nos. Można do tego użyć maseczek lub przyłbic.

Fryzjerzy muszą oczywiście pracować w rękawiczkach jednorazowych, które muszą być wymieniane po każdym kliencie. Należy również dezynfekować każdą fotel i myjkę po każdym kliencie. 

Zakaz używania telefonów. 

W salonie fryzjerskim nie będzie można używać telefonów ani wyciągać żadnych rzeczy, które przyniesie ze sobą klient. Oznacza to, że wszelkie torebki i plecaki muszą zostać zapakowane w foliowy worek i umieszczone w bezpiecznym miejscu tak, aby nie stykały się z innymi rzeczami. To samo tyczy się odzieży wierzchniej klientów oraz pracowników. 

W salonie nie może być kolejek.

Otwarcie salonów sprawia, że na pewne będzie dużo chętnych. Jednak w nowej rzeczywistości w zakładzie fryzjerskim może być obsługiwana jedynie jedna osoba naraz. Sprawia to, że w salonie może również pracować jedynie jeden fryzjer. Kabaty to miejsce, gdzie na pewno będzie duża potrzeba wizyty u fryzjera, jednak przepisy sprawiają, że trzeba będzie poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *