Światowy dzień fotografii 2021 – 19 sierpnia

Światowy Dzień Fotografii przypada co roku 19 sierpnia. Tego dnia w 1839 roku rząd francuski kupił i po raz pierwszy upublicznił technologie fotograficzne, które opracował Josepha Niépce i Louis Daguerre.

Na pamiątkę światowego dnia fotografii często organizowane są różne konkursy i wystawy fotograficzne. Dzięki temu możemy celebrować sztukę fotografii i poznać autorów zarówno fotografii amatorskiej jak i profesjonalnej.

Światowy Dzień Fotografii 2021 -Konkurs dla dzieci

Obchodzimy Światowy Dzień Fotografii

Fotografia to źródło wiedzy o świecie od początków istnienia pierwszych aparatów fotograficznych. Fotografia stała się popularna, ponieważ chęć do utrwalania obrazów była zawsze jedną z potrzeb człowieka. Najpierw rzeczywistość była odzwierciedlana przez rysowanie i malowanie. Kiedy tylko powstały pierwsze urządzenia do robienia zdjęć od razu świat się w nich zakochał. Pierwszy aparat powstał i pierwsza fotografia powstała w połowie XIX wieku. Pierwsze aparaty były duże i nieporęczne. Tylko profesjonaliści z nich korzystali. Teraz w dobie cyfrowej każdy może być fotografem i każdy może wykonać wyjątkową fotografię. Obraz cyfrowy jest formą zamrożenia czasu.

 

Marzeniem wszystkich fotografów jest uchwycenie magicznego momentu wydarzenia na papierze, kliszy lub cyfrowo, który przejdzie do historii. Historia fotografii jest przebogata w wybitne zdjęcia, które zachowują idealne proporcje, światło, kolory. Samym światłem można dosłownie malować dzieła sztuki. Światło jest tylko częścią idealnej fotografii, potrzebny jet jeszcze model, sceneria i przede wszystkim dobry fotograf. Najlepiej robić zdjęcia w ciągu dwóch godzin – o świcie i o zachodzie słońca.

Światowy dzień fotografii – Współczesna fotografia

W obecnym świecie mamy do dyspozycji wiele aparatów, nie tylko analogowych, ale również cyfrowych. Dziś każdy ma aparat w smartfonie i każdy może stać się fotografem. Każdy portal społecznościowy jest wystawą zdjęć życia codziennego. Jeszcze nigdy w historii świata Zycie na naszej planecie nie było tak dobrze udokumentowane. Każde nowe zdjęcie, wystawa, konkurs fotograficzny zostawia wiedzę o naszym świecie dla potomnych.

Światowy dzień fotografii 2021

Światowy dzień fotografii 2021 – teraz można być zarówno profesjonalistą jak i amatorem fotografii bez zaawansowanych aparatów. Można użyć swojego telefonu, żeby zrobić bardzo dobrej jakości zdjęcie. Jednak wiedza o sztuce fotografii jest przydatna. Przy okazji międzynarodowego dnia fotografii udoskonal swoje umiejętności. Zobacz jak najlepiej wybierać kadry, oświetlenie, kompozycję i miej pewność, że twoje fotografie będą niepowtarzalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *