Poradnik: po czym poznać dobrego fryzjera?

Wizyta u fryzjera może być bardzo miłym doświadczeniem, ale i też koszmarem. Wiele osób trafiło nieraz do kiepskiego stylistę fryzur, a skutki kiepskiego cięcia utrzymują się przecież przez parę miesięcy. Jak można poznać dobrego fryzjera, aby nie musieć cierpieć o wizycie? Poniżej przedstawiamy parę oznak, na które warto zwrócić uwagę przed i podczas wizyty u fryzjera. 

Lokalizacja nie jest wyznacznikiem. 

Pamiętaj, że lokalizacja salonu niekoniecznie wskazuje, że pracuje w nim dobry fryzjer. Ursynów, Targówek, Białołęka to przykłady przedmieść dużego miasta, w których można znaleźć naprawdę dobrych specjalistów od włosów, mimo że lokalizacja ich salonu nie jest niesamowicie dobra. Nie daj się więc zwieść lokalom w Centrum: dobrych fryzjerów można spotkać wszędzie! 

Ważny jest wywiad z klientem.

Jeśli fryzjer od razu po Twoim przyjściu, zaprasza Cię na mycie włosów, to jest to bardzo, ale to bardzo zły sygnał. Od razu powinna Ci się wtedy zapalić czerwona lampka! Dobry fryzjer powinien najpierw zaprosić Cię przed lustro i przeanalizować, jak obcięte są Twoje włosy. Powinien zapytać się, kiedy ostatnio miałeś / miałaś koloryzację, jak często to robisz. Powinien zapytać się Ciebie, jakiej fryzury oczekujesz i określić, czy jest ona odpowiednia dla kształtu Twojej twarzy i karnacji. 

Cena za usługę.

Dobry fryzjer powinien poinformować o cenie całej usługi przed jej wykonaniem. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku farbowania włosów, gdyż salony różnie liczą cenę za to. Zwróć też uwagę, czy fryzjer nachalnie proponuje Ci dodatkową maskę, kupno kosmetyków itp. Takie działanie wprawia klientów w niekomfortową sytuację, co oznacza, że komfort klientów nie jest dla salonu najważniejszy. 

Czystość w salonie jest podstawą.

Jeśli w salonie wszędzie walają się włosy, szczotki wyglądają jakby nie były wymieniane od roku, myjka jest brudna, a kosmetyki nie są ułożone w porządku, to wyjdź z salonu od razu. Dobry fryzjer i dobry właściciel salonu, dbają o czystość, która jest przecież podstawą. Salon nie musi być urządzony efektownie i super modnie, ale meble sprzed 10 lat to już jest przesada. Salony, w których pracują dobrzy styliści fryzur, cieszą się dużym zainteresowaniem, a ich właściciele dbają o schludny wygląd. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *