Podłogi 3D – hit czy kit?

Nie ma wątpliwości, że mocno reprezentacyjne podłogi 3D to hit ostatnich sezonów, jeśli pod uwagę weźmiemy trendy aranżacji wnętrz. Posadzki epoksydowe już dawno przestały być wykorzystywane jedynie w magazynach, fabrykach, sklepach o dużej powierzchni, garażach czy wszelkich obiektach użyteczności publicznej. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się również wśród prywatnych użytkowników. Podłogi 3D zaczynamy stosować w domowych kuchniach, salonach i łazienkach. Dowiedz się więcej o ich właściwościach.

O podłogach 3D wiemy jeszcze niewiele, ale te z impetem wkraczają na rynek światowych trendów wystroju wnętrz. Coraz częściej właśnie takie posadzki epoksydowe proponują projektanci, których klienci liczą na nowoczesne, ale jednocześnie w pełni funkcjonalne rozwiązania.

Podłoga 3D z żywicy może mieć zupełnie gładki wzór i stonowany kolor. Coraz częściej urozmaica się ją jednak drobinkami kwarcu, które dają wrażenie mieniącego się brokatu. Co więcej, profesjonaliści potrafią z tego materiału „wyczarować” prawdziwe cuda, dzięki czemu posadzki epoksydowe stają się główną dekoracją wnętrza. Nakładanie poszczególnych warstw i różnych kolorów może dać idealny efekt trójwymiaru. Z takiego materiału można tworzyć rozmaite wzory.

Co więcej, ogromną zaletą podłóg 3D z żywicy, jest ich trwałość. Są one w pełni odporne na mróz i wysokie temperatury, ścieranie, uszkodzenie, odpryskiwanie, pękanie. Do tego są antypoślizgowe i łatwe w utrzymaniu czystości. Do tego koszt ich wykonania nie różni się od inwestycji w nabycie tradycyjnych płytek.

Jeśli stawiasz na nowoczesność we własnym domu, ale liczy się dla Ciebie także praktyczność codziennego użytkowanie tak podatnej na eksploatację podłogi, wybieraj posadzki epoksydowe, które już w najbliższych sezonach okażą się zresztą modowym hitem. Wyprzedzaj trendy i stawiaj na opcje, które są zgodne z rozwiązaniami, które oferują światowi projektanci. Podłogi z żywicy już niedługo zastąpią tradycyjne płytki, panele czy wykładziny bez względu na miejsce ich zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *