Plusy przedszkola prywatnego

Decydując się na wysłanie dziecka do przedszkola już na samym początku przychodzi nam się zetknąć z wyborem.

Czy wysłać dziecko do przedszkola publicznego czy może prywatnego?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Na początek pytanie, czy wszyscy wiemy, jakie są różnice pomiędzy przedszkolami publicznymi a prywatnymi.

Po pierwsze przedszkole publiczne prowadzone jest przez samorząd, prywatne zaś może zostać otwarte przez każdego, kto posiada odpowiednie wykształcenie. Największą jednak różnicą, jaką można dostrzec, to łatwość dostania się dziecka. Do przedszkola publicznego nie jest to łatwe, trzeba pokonać konkurencję, natomiast w prywatnym na całe szczęście już takiego wymogu nie ma.

Dla wielu z nas zwrot przedszkole prywatne Bemowo zarezerwowane jest przede wszystkim dla osób, które posiadają zasobny portfel. Nic bardziej mylnego. Może i tak było kiedyś, kiedy ilość prywatnych przedszkoli była naprawdę mała. Dzisiaj często koszt wysłania dziecka do takiej placówki wcale nie jest wyższy, niż utrzymanie dziecka w przedszkolu publicznym. Jest tak dlatego, że płacąc comiesięczną kwotę w przedszkolu prywatnym nic więcej już nas nie interesuje, natomiast w przedszkolu publicznym musimy przynieść wiele rzeczy, ot choćby papier toaletowy.

Jakie są zalety przedszkola prywatnego?

Przewagą przedszkola prywatnego są niewątpliwie zajęcia dydaktyczne w przedszkolu. A jest ich naprawdę mnóstwo. Daje to wspaniałą możliwość rozwoju naszego dziecka, jak i rozwijania jego zdolności. Dodatkowo w prywatnym przedszkolu kładziony jest większy nacisk na naukę, nie zapominając oczywiście o zabawie, która w tym wieku jest bardzo potrzebna, bo oprócz samej zabawy również uczy. Ostatnim plusem, chyba najbardziej przemawiającym za wyborem przedszkola prywatnego jest ilość opiekunek, która przypada na przedszkolaków. W publicznych placówkach w większości przypadków jest to ilość mniejsza, przez co panie przedszkolanki nie są w stanie poświęcić każdemu dziecko odpowiedniej ilości czasu.

Oczywiście, przedszkola publiczne również mają swoje plusy, jednakże powyższy artykuł miał ukazać plusy przemawiające za wyborem przedszkola prywatnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *