Oczyszczanie wody dla przemysłu farmaceutycznego

Przemysł farmaceutyczny jest jedną z gałęzi gospodarki, która wykazuje szczególnie wysokie zapotrzebowanie na wodę. Z tego też powodu firmy powinny korzystać z nowoczesnych systemów uzdatniania, które gwarantują minimalny wpływ na otaczające nas środowisko naturalne.

Produkcja leków pochłania mnóstwo wody. Firmy farmaceutyczne potrzebują jej na niemal każdym etapie produkcji, dlatego zastosowanie odpowiednich systemów wydaje się wręcz kluczowe. W ich doborze oraz wykorzystaniu pomocne okażą się specjalistyczne podmioty, dostarczające najlepsze dostępne rozwiązania. Skupiają się one między innymi na takich produktach jak woda do iniekcji, woda apirogenna czy też woda zgodna z określonymi standardami farmakopei.

Co ważne, firmy tego typu gwarantują wsparcie o charakterze kompleksowym. Mowa tu więc nie tylko o zapewnianiu systemów uzdatniania wody, ale też magazynowania i dystrybucji wody. Do tego dochodzi również oczyszczanie ścieków przemysłowych.

Technologie przystosowane dla przemysłu farmaceutycznego

 

Potrzeby firm produkujących leki są często dość specyficzne, dlatego konieczny staje się wybór optymalnych rozwiązań technologicznych, które pozwoliłyby uzyskać najlepsze możliwe wyniki. Ich doborem zajmują się wspomniani partnerzy, czyli firmy wyspecjalizowane w systemach uzdatniania. Na jakie dokładnie  systemy uzdatniania wody warto się zdecydować?

  • IonPRO LX – jest to system, który łączy różne procesy filtracji, zmiękczania, odwróconej osmozy, odgazowania membranowego i elektrodejonizacji (CEDI). Pozwala to na niezwykle skuteczne produkowanie oczyszczonej wody.
  • ORION – tak zwany system multi-technologiczny, montowany na ramie. Korzysta on zarówno z odwróconej osmozy, jak i ciągłej dejonizacji.
  • POLARIS – gama produktów obejmuje destylatory, które używane są do produkcji wody do wstrzykiwań /wody do iniekcji (WFI) iprzygotowania wody wysokooczyszczoej.

Dobór powyższych ma ogromny wpływ na skuteczność całego procesu produkcyjnego. Z tego powodu wato powierzyć go specjalistom.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *