Nigdy nie słyszałeś o takich zastosowaniach olejku eukaliptusowego!

Olejek eukaliptusowy stosowany jest dzisiaj powszechnie. Działa przeciwbakteryjnie, pomaga zwalczyć choroby górnych dróg oddechowych, niweluje trądzik. Co więcej, zapach olejku odstrasza komary i wszy, jest też świetnym odświeżaczem powietrza. To wszystko już wiemy. Przyszedł czas na odkrycie właściwości, o których pewnie nie miałeś pojęcia.

Olejek eukaliptusowy zamiast mydła

Warto mieć go zawsze przy sobie, bo jest doskonałym środkiem myjącym. Nie tylko usunie brud z dłoni, ale sprawi również, że nie będą one siedliskiem bakterii i toksyn.

Olejek eukaliptusowy zamiast dezodorantu

Okazuje się, że zapach olejku z eukaliptusa niweluje wszystkie niepożądane zapachy. Jest nie tylko pogromcą potu, ale wszystkich innych zapachów, które niekończenie chcemy wąchać. Olejek eukaliptusowy świetnie poradzi sobie z zapachem zwierzęcej sierści oraz tym, który wydobywa się podczas gotowania. Nadaje się idealnie do szaf, by pozostawiać garderobę zawsze świeżą i pachnącą. Olejek jest najlepszym neutralizatorem odoru pleśni czy wilgoci.

Olejek eukaliptusowy daje kopa

Jest idealnym stymulatorem naszego nastroju. Sprawi, że ból głowy zniknie, poprawi się pamięć i koncentracja uwagi. Zapach olejku eukaliptusowego dodaje energii, poprawia samopoczucie, niweluje zmęczenie. Powoduje, że złe myśli i smutek odchodzą w niepamięć.

Olejek eukaliptusowy jako rehabilitant

Nie wszyscy wiedzą, że olejek eukaliptusowy można stosować na skórę. Warto go wykorzystać w ramach masażu i to nie tylko tego odprężającego. Okazuje się, że olejek z liści eukaliptusa działa kojąco i przeciwbólowo. Może być włączony do terapii zwalczania reumatyzmu, bólu stawów, mięśni czy zakwasów. Pamiętajmy jednak, że masaż może być wykonywany tylko przez profesjonalnych medyków.

Olejek eukaliptusowy jako dentysta

Czy wiesz, że olejek eukaliptusowy zmieszany z wodą może skutecznie zastąpić tradycyjny płyn do płukania jamy ustnej? Co więcej, olejek tego typu może być też składnikiem pasty do zębów. Jego dobroczynne właściwości pomagają leczyć zęby i chronić szkliwo. Olejek wybiela zęby i daje świeży oddech.

Olejek eukaliptusowy jak najlepszy szampon

Ciekawostką jest fakt, że olejek eukaliptusowy pobudza krążenie krwi. Tym samym sprawia, że cebulki włosów zostają dotlenione i następuje przyśpieszony proces regeneracji i porostu włosów. Jeśli chcesz mieć więc piękne, długie i gęste włosy, dodawaj do szamponu kilka kropli olejku eukaliptusowego. Możesz stosować go również jako odżywkę.

Okazuje się więc, że jeden w pełni naturalny środek może działać prawdziwe cuda. Olejek eukaliptusowy z całą pewnością warto mieć w swojej apteczce. Pomaga nie tylko zwalczać choroby, ale działa też kojąco i odprężająco. Do tego pielęgnuje nasze włosy, skórę i paznokcie. Można śmiało powiedzieć, że olejek eukaliptusowy jest środkiem uniwersalnym do wszystkiego. Tylko pamiętajcie, żeby nie stosować go doustnie. Wtedy może wywołać silne zawroty głowy, nudności, a nawet wymioty. Nabywając olejek eukaliptusowy, zawsze sprawdzajcie datę ważności, miejsce jego pochodzenia i sposób przechowywania. Tylko wtedy możecie być pewni najlepszych właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *