Metody depilacji nadmiernego owłosienia na twarzy.

Depilacja nadmiernego owłosienia na twarzy to dla wielu kobiet niezbędna i codzienna konieczność. Przyczyny nadbiernego owłosienia na twarzy są najczęściej hormonalne i mogą pojawić się na każdym etapie życia. Wyrywanie włosków pęseta to najczęstszy domowy sposób radzenia sobie z tego typu problemem. Jednak jest to czasochłonne, mało trwałe i może podrażnić delikatną skórę twarzy. 

Laserowe usuwanie owłosienia.

Laser do usuwania owłosienia uszkadza swoją energią mieszki włosowe, co sprawia, że włosy stają się mniej gęste i grube. Ten zabieg świetnie sprawdzi się w przypadku kobiet, które mają grube i ciemne owłosienie na twarzy. Co ważne, laserowe usuwanie owłosienie jest trwałe, ale niestety zabieg należy powtórzyć parę razy, aby utrzymać dobry efekt.

Usuwanie włosów na twarzy za pomocą pasty cukrowej. 

Pasta cukrowa świetnie nadaje się do usuwania cieńszych włosków nie tylko na twarzy, ale również w innych miejscach, gdzie skóra jest bardziej wrażliwa: w miejscach intymnych, czy pod pachami. 

Pastę cukrowa można kupić, ale bardzo łatwo można ją również wykonać w domu. Wystarczy zagotować 2 szklanki cukry z ¼ szklanki wody i ¼ szklanki cytryny. Taka mieszanka musi się gotowość około pół godziny. Pasta cukrowa jest zrobiona, jeśli mieszanka ma kolor bursztynu, a wyjęte kawałki szybko stygną. Gotową pastę cukrową należy przełożyć do zimnej miski, a przed nałożeniem jej na skórę, należy ją wyrabiać w ręku przez parę minut. 

Zaletą depilacji pastą cukrową jest na pewno to, że jest to sposób przyjazny dla alergików oraz to, że pasta przykleja się do włosków, a nie do skóry, co czyni depilację mniej bolesną. 

Usuwanie owłosienia za pomocą nożyka do brwi. 

Specjalne nożyki do brwi świetnie sprawdzą się również przy usuwaniu włosków z całej twarzy. Nożyki te ścinają nawet delikatne włoski, jednak nie są polecane dla posiadaczek grubych i ciemnych włosów, gdyż po takim usuwaniu włosów mogą zostać małe włoski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *