Jakie koła do wózków elektrycznych wybrać?

Praca magazynu byłaby znacznie mniej efektywna bez odpowiednich wózków elektrycznych, które zdecydowanie przyspieszają realizację wielu zadań. To dzięki nim pracownicy są w stanie przewieźć szczególnie ciężkie towary. I co najważniejsze, mogą to zrobić szybko i sprawnie.

Żeby jednak wózki elektryczne rzeczywiście okazały się przydatne, muszą być wyposażone w dobrej jakości części. Najlepiej takie, które doskonale znoszą intensywne obciążenia  długotrwałe użytkowanie. Takie kryteria spełniać musi między innymi zestaw kół do wózka elektrycznego. To właśnie one mają bezpośredni kontakt z podłożem i to one muszą zmagać się z największymi obciążeniami. Jeśli więc nie zostaną wykonane z wytrzymałych materiałów, w dość krótkim czasie mogą ulec uszkodzeniu, przez co praca całego magazynu zostanie skutecznie sparaliżowana.

Kupujemy koła do wózków elektrycznych

 

Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu konkretnych produktów? Przede wszystkim na to, z jakich materiałów zostały wykonane. Bez względu na to, czy mają to być koła podporowe czy napędowe, tworzywo jest tu najważniejsze. Musi być odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne, spowodowane na przykład nierównościami terenu czy też wpływem innych czynników zewnętrznych.

W przypadku kół wysokiej jakości producenci korzystają z takich tworzyw jak żeliwo, z którego wykonywana jest piasta, bieżni poliuretanowej o wysokim stopniu twardości, a także antyścieralny poliuretan. Wszystko to przekłada się na wysoką wytrzymałość, jaką wyróżniają się wózki. Koła tego typu są w stanie wytrzymać nawet największe obciążenia i pracować przed długi czas bez zagrożenia związanego z ich uszkodzeniem.

Oczywiście rodzaj użytego materiału to nie wszystko. Uwagę należy zwrócić także na poszczególne wymiary. Co powinno nas interesować? Mowa tu o takich parametrach jak:

  • średnica koła,
  • szerokość bieżnika,
  • szerokość pasty,
  • otwór wewnętrznych.

Ich analiza zdecydowanie ułatwi dobór kół do konkretnych sprzętów. Kółka obrotowe i statyczne występują na rynku w wielu odmianach, dlatego zawsze warto upewnić się, z jakim dokładnie produktem mamy do czynienia. Potwierdzeniem jakości ich wykonania okazać się może również renoma producenta. Jeśli mowa jest o firmie uznanej na rynku, która może pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami klientów, możemy mieć pewność, że dostarczone przez nią koła spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Niezależnie od tego, w jakich finalnie urządzeniach zostaną one zamontowane.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *