Jak urządzić salon praktycznie i nowocześnie?

Salon w każdym domu to miejsce wyjątkowe i dla wielu osób najważniejsze. Pełni funkcję pomieszczenia nie tylko reprezentacyjnego, gdzie przyjmujemy gości, ale także jako przestrzeń przeznaczona do odpoczynku dla domowników. Ciekawych i atrakcyjnych sposobów na urządzenie salonu są setki, jednak wybór musi być dokładnie przemyślany i dopasowany pod własne preferencje, ponieważ to właśnie w tym miejscu spędza się bardzo dużo czasu.

Style, które pasują do pokoju dziennego są różne. Jeżeli chcemy, aby pokój ten był przesiąknięty elegancją i harmonią, warto postawić na styl klasyczny. Ściany powinny być w jednolitym, stonowanym kolorze, natomiast odpowiednio dobrane meble znajdziemy zarówno w ciemnych jak i jasnych wariantach. W stylu klasycznym liczba wszelkich ozdób ograniczona jest do minimum.
Coraz więcej osób decyduje się na odważniejsze rozwiązania i stawiają chociażby na tzw. styl glamour. Industrialna lampa w zestawieniu z odlschoolowymi meblami? Czemu nie. Typowe dla tego stylu są także mocniejsze kolory niektórych mebli, np. różowa lub czerwona kanapa lub kolorowe nowoczesne obrazy.

Absolutnym must-have w nowoczesnym salonie jest kominek. Na rynku dostępnych mamy wiele rodzajów i styli kominków, dlatego z łatwością można dopasować ten element do dowolnego salonu. Kominek nie tylko ładnie wygląda i dodaje klimatu, ale w chłodniejsze dni może oczywiście ogrzać całą, dużą powierzchnię salonu.

Aranżując salon, warto także pomyśleć już na początku o dużej sofie i zestawie krzeseł/puf oraz centralnie zlokalizowanym stoliku. Takie miejsce sprzyja rodzinnym spotkaniom i stwarza przestrzeń do wspólnej zabawy, pogrania w planszówki, czy najzwyklejszej konwersacji.

Jeżeli nie mamy pomysłu na aranżację pokoju dziennego, powinniśmy pomyśleć o zatrudnieniu architekta wnętrz. Jeśli nie mamy nikogo z polecenia, co jest z pewnością najlepszą opcją, poszukiwania możemy przenieść do internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło typu „architekt wnętrz Suwałki” i wybrać polecanego w okolicy specjalistę.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *