Jak nadać urodzinom odpowiedniego klimatu?

Urodziny to wyjątkowy dzień, który zwłaszcza w okresie dzieciństwa powinien być odpowiednio celebrowany. Dzieci uwielbiają przyjęcia urodzinowe nie tylko ze względu na prezenty, ale również zapewnione atrakcje i zabawę z kolegami i koleżankami. Aby wspomnienia były jak najbardziej kolorowe i wesołe, powinniśmy zadbać o detale takie jak odpowiedni motyw przewodni imprezy oraz dekoracje.

Od zawsze dobrze sprawdza się pomysł organizacji imprezy w konkretnym klimacie lub motywie. Wybierając temat przewodni, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim zainteresowania solenizanta. Najczęściej wraz z dzieckiem decydują się na ulubioną postać z bajki, zwierzątka lub zwyczajnie hobby. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwość dobru dekoracji – mając konkretną myśl przewodnią, wiemy na czym się skupić i czego szukać, aby sala urodzinowa zamieniła się w krainę żywcem wyjętą z bajki. Bardzo dobrym pomysłem jest również zaangażowanie gości w temat przewodni urodzin – poprośmy, aby przebrali się za postacie z bajek lub zwierzątka, a z pewnością to przyjęcie zapadnie dziecku w pamięć.

Drewniane klocki dla dzieci

Jeżeli żaden motyw nie przychodzi nam do głowy, możemy zdecydować się na wystrój sali w danym kolorze lub wzorze (kropki, paseczki, kwiatki itd.). To rozwiązanie często stosowane jest, gdy organizowane przyjęcie urodzinowe jest dla malucha, który nie ma jeszcze hobby lub ulubionych postaci z bajek. Doskonale sprawdzą się tam takie dodatki jak balony na roczek, kolorowe serpentyny i czapeczki urodzinowe.

Główną zasadą dekorowania przyjęć urodzinowych jest umieszczenie stołu w centralnym miejscu. Jest to miejsce, gdzie zawsze spędza się przynajmniej początkową część imprezy urodzinowej, dlatego o nie również należy zadbać. W sklepach mamy do wyboru setki kompletów składających się z kubeczków, talerzyków i serwetek ozdobionych postaciami z bajek i książek. Dodatkową ozdobę mogą stanowić drobne sypkie elementy takie jak błyszczące gwiazdki lub brokat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *