Jak długo czeka się na wizytę u ortopedy?

Średni czas oczekiwania na wizytę u ortopedy to 11 miesięcy. Nie mówimy jednak o pełnej diagnostyce oraz leczeniu, ale o wizycie podstawowej, podczas której odbywa się pierwsza konsultacja i ocena zdrowia pacjenta.

To bardzo długi czas. Nie każdy pacjent może tyle oczekiwać. Przecież schorzenia ortopedyczne mogą pojawiać się nagle i szybko rozwijać, doprowadzając do skrajnych przypadków, silnych dolegliwości bólowych oraz niemożności prowadzenia codziennej aktywności. Nierzadko choroby ortopedyczne rozwijają się bez żadnych objawów przez długie lata, innym razem są wynikiem nagłych urazów. Bez względu na przyczynę ich występowania czy rodzaj, wizyta u profesjonalnego medyka z zakresu ortopedii musi odbyć się jak najszybciej. Pamiętajmy także, że nierzadko bagatelizowanie objawów czy też zbyt długie oczekiwanie na wizytę u ortopedy, a więc za późna diagnostyka i wdrożenie leczenia pozbawia pacjenta możliwości niwelowania schorzenia w sposób nieinwazyjny dla organizmu. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest wtedy operacja chirurgiczna, która zawsze wiąże się przecież z ryzykiem poważnych powikłań.

Opcją na zachowanie zdrowia w zakresie ortopedii jest nierzadko ortopeda warszawa prywatnie i z całą pewnością warto z tego rozwiązania skorzystać. Wizyty prywatne bardzo często umawiane są jeszcze tego samego dnia, w takim samym terminie realizowane są konieczne badania. Co ważne, jeśli pacjent jest ubezpieczony, to koszty związane z prywatnym leczeniem pokrywa odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *