Jak dbają o siebie Polki?

Czy wiesz, że Polki uznawane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie? Słowiańska uroda jest niezwykle subtelna, ale to niejedyne czynniki, które świadczą o naszej atrakcyjności zewnętrznej. Okazuje się, że Polki mają też doskonały gust, nasz styl ubierania się porównywany jest do tego paryskiego. Co więcej, dbamy o nasze piękno, a medycyna estetyczna zawitała w Polsce na dobre. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne oraz upiększające są nam dobrze znane. Które cieszą się największym powodzeniem?

Dłonie wizytówką kobiety

Każda z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne są zadbane dłonie. Liczy się przecież pierwsze wrażenie i przywitanie. Nie ma wątpliwości, że dobrze wykonany manicure gra „pierwsze skrzypce”. Polki najczęściej wybierają manicure hybrydowy. Warszawa i inne miasta oferują na szczęście szeroki wybór stylistek, które realizują tego rodzaju zadanie. Hybryda jest trwała, dzięki czemu piękne paznokcie można utrzymać nawet 3 tygodni bez ścierania lakieru czy jego odpryskiwania. Na płytce paznokci można wykonać też ozdobny wzorek.

Panie dbają o całe dłonie, często wykonywanym zabiegiem jest ten parafinowy, który wygładza delikatną skórę dłoni, nawilża ją, niweluje oznaki naturalnego procesu starzenia się skóry. Pamiętajmy, że to dłonie są wystawione na widok publiczny, to tak ważne nie tylko podczas pracy biurowej, ale i każdej innej czynności.

Zabiegi na twarz

Doceniamy mezoterapię, ale nie unikamy też wypełniaczy. Powiększamy usta, modelujemy policzki, zwalczamy podkrążone oczy i opadające kąciki ust. Zgodnie z kanonem piękna nie tolerujemy zmarszczek i chcemy, by nasza twarz była bez jakichkolwiek niedoskonałości. Trzeba przyznać, że Polki sięgają też po coraz lepsze kosmetyki. Stać nas na te drogie, z dobrym, nierzadko ekologicznym składem.

Modelowanie sylwetki

Nasze ciało ma być pozbawione cellulitu, idealnie jędrne i smukłe. Nadal uznajemy, że optymalny rozmiar ubrań to 36. Uprawiamy sport, stosujemy dietę, ale nierzadko korzystamy też ze specjalistycznych zabiegów. Wśród tych najskuteczniejszych doceniana jest endermologia. Warszawa oferuje liczne kliniki, w których takowe zabiegi są realizowane. Wystarczy seria, by skóra była idealnie napięta. Wśród tych bardziej inwazyjnych zabiegów wylicza się chociażby liposukcję, czyli usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

Pomimo, iż Polki korzystają z dobrodziejstw chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, to nasza uroda nadal uznawana jest za naturalną. Nie musimy aż tak ingerować w nasz wygląd, by cieszyć się niebanalnym wyglądem zewnętrznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *