Gdzie szukać pracy po ukończonym prawie?

Studia prawnicze od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Prawo nie należy może do najłatwiejszych kierunków edukacji, jednak perspektywy, jakie mają jego absolwenci, z pewnością są adekwatne do ogromu pracy i nauki, jaki się włożyło w edukację. Jak ukierunkować naszą przyszłość i gdzie najlepiej szukać pracy?

Notariusz Warszawa

O takim zawodzie marzy duża część studentów prawa. Osoba na tym stanowisku korzysta z ochrony przysługującej funkcjonariuszom publicznym. Czynności, jakie wykonuje notariusz, mają charakter urzędowy. Na takie stanowisko może aplikować każdy, kto uzyskał tytuł magistra na wyższych studiach  prawniczych. W procesie rekrutacji uwzględniany jest także egzamin notarialny, a wiek  przyszłego notariusza nie może być niższy  niż 26 lat. Warto dodać, że z uwagi na przepisy ustawowe, notariusz może prowadzić tylko jedną kancelarię.

Komornik

Wymagania do zawodu komornika są podobne do wyżej wymienionych dla Notariusza. Osoba aplikująca na to stanowisko również musi mieć ukończone wyższe studia prawnicze i złożyć specjalny egzamin  komorniczy, a dodatkowo mieć przepracowane co najmniej 2 lata w charakterze asesora komorniczego.  Także wymagany wiek jest ten sam co we wcześniejszym przypadku – minimum 26 lat.

Prokurator

Jest to bardzo ciekawy i zróżnicowany zawód. Prokuratorzy czuwają nad przestrzeganiem prawa oraz uczestniczą w rozprawach sądowych, oskarżając podejrzanych o popełnienie przestępstw, a następnie prowadzi nadzór nad wykonaniem wyroku. Jego czynności nie ograniczają się do pracy za biurkiem i na wokandzie sądu, ponieważ do jego obowiązków należy również analiza miejsca zbrodni oraz przesłuchiwanie świadków.

Adwokat

Duża część studentów, którzy zdecydowali się na studiowanie prawa, idzie tam z marzeniem o byciu adwokatem. Prawnicy specjalizują się w wielu różnych dziedzinach, część z nich kształci się w kierunku doradztwa prawnego, inni bronią interesów klientów w sądzie. Niezależnie od specjalizacji, prawnicy mogą być zatrudnieni zarówno przez kogoś, jak i prowadzić własną kancelarię. Często studenci prawa decydują się podążyć właśnie w tym kierunku, ponieważ cenią sobie szeroką ścieżkę rozwoju. Niezwykle ciekawą prace mają Prawnicy rozwodowi. Warszawa, Olsztyn, Łomża, Giżycko to tylko niektóre miasta, w których jest niemalejące zapotrzebowanie na absolwentów prawa z dziedziny prawa rodzinnego i rozwodów, ale też innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *