Dezynfekcja ozonem – czy skuteczna?

Jak zadbać o należyte bezpieczeństwo, higienę i sterylność danej przestrzeni? Jak skutecznie odkażać pomieszczenia, by nie kumulowały się w nich bakterie, wirusy, roztocza, grzyby i pleśnie? Co zrobić, by żyć w czystości i móc zachować optymalne zdrowie? Na wszystkie te pytania odpowiedź jest jedna: należy regularnie realizować zabieg ozonowania. Tylko ozon w czystej postaci nie jest środkiem inwazyjnym, a odkażanie pomieszczeń można z jego wykorzystaniem stosować nawet codziennie. Nie jest też szkodliwy dla otoczenia, środowiska, ludzi oraz zwierząt.

 

Czy ozon daje pełną skuteczność?

Okazuje się, że tak. Nie bez powodu zresztą to właśnie generator ozonu n1668 jest najczęściej wykorzystywanym sprzętem w ramach walki z koronawirusem. Dzisiaj przy jego zastosowaniu odkaża się już nie tylko szpitale, szkoły, urzędy czy przedszkola. Realizuje się też dezynfekcję środków transportu publicznego, skwerów, parków, sklepów, restauracji oraz wszelakich miejsc pracy. Co więcej, odkażać można nie tylko same przestrzenie, ale też poszczególne przedmioty, takie jak klamki, drzwi, poręcze, szafy, biurka, krzesła, powszechne jest też ozonowanie dokumentów.

Jakie efekty daje ozon? Przede wszystkim szybko likwiduje roztocza, bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie, pozostawiając przestrzeń idealnie sterylną. Oczywiście, ozon nie zapobiega ich kolejnym nagromadzeniom, ale z powodzeniem można realizować zabiegi dezynfekujące wielokrotnie i to w krótkich odstępach czasu. Dzisiaj, kiedy nie ma jeszcze skutecznego środka na covid, ozon jest najlepszą metodą, by zachować czystość i minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się tego wirusa.

 

Jak przeprowadzić ozonowanie, by było skuteczne?

Najlepiej zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Ozonowanie wykonuje większość firm sprzątających. To w nich pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy wiedzą, który generator ozonu wybrać i jakie stężenie ozonu zastosować w ramach indywidualnych potrzeb. Znaczenie będzie miał rodzaj przestrzeni, ale też wielkość. Sam ozon również należy rozpylać wedle konkretnych wskazówek. Oczywiście, na rynku pojawiają się generatory ozonu do domowego użytku z instrukcją obsługi i warto w takowe inwestować. Nie sprawdzą się one jednak w fabrykach, biurowcach czy szpitalach, gdzie do dezynfekcji wskazywana jest duża przestrzeń. Domowym ozonatorem skutecznie zdezynfekujemy jednak poszczególne pokoje oraz przedmioty, możemy go również wykorzystać do odkażenia samochodu.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *