Czy ciężko zostać dobrym fotografem?

Niezależnie od okazji (ślub, chrzciny, urodziny) każdy chciałby, by ten wyjątkowy dzień był doskonale uwieczniony. Niezbędny do tego jest oczywiście fotograf, który doskonale zna się na rzeczy. Teoretycznie fotografem może zostać każdy, jednak dobry sprzęt nie czyni jeszcze z nikogo profesjonalisty – na to miano trzeba sobie zasłużyć ciężką pracą. Co czeka na osoby, które swoją karierę zawodową chcąc związać z obiektywem lustrzanki?

Tak jak w większości zawodów, również i w branży fotograficznej ważną rolę odgrywa edukacja. Co prawda nie są tu wymagane żadne studia, jednak trzeba znać podstawy z zakresu teorii oraz być na bieżąco z nowinkami technicznymi. Przydatna też jest wiedza i umiejętności z zakresu grafiki komputerowej i obróbki zdjęć, ponieważ bez tego na pewno nie zajdzie się wysoko.

Co jest wizytówką fotografa? Nie licząc jego portfolio, jest to oczywiście sprzęt. Lustrzanki cyfrowe wraz z całym osprzętem i dodatkami to duża inwestycja, która może oznaczać wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że na start do zawodowego fotografowania nie potrzeba aż tak drogiego sprzętu, jednak nadal jest to pokaźna suma. Minimum, jakie trzeba zakupić oprócz samego aparatu, będziemy potrzebować różnych obiektywów, statyw, lampę błyskową oraz karty pamięci.

Do rozkręcenia działalności oczywiście będziemy potrzebować odpowiedniej reklamy. Dziś podstawowym elementem jakiegokolwiek biznesu jest własna strona internetowa. Nie musi (a nawet nie powinna) być ona bogata w nowoczesne rozwiązania i przepiękną szatę graficzną – ważne by była przejrzysta i intuicyjna, tak by klient w kilka sekund mógł wyciągnąć z niej najważniejsze informacje. Warto też zadbać o optymalizację strony pod kątem wyszukania jej w internecie. Określmy hasła, na jakie chcemy być odnajdowani, tak by potencjalni klienci po wpisaniu frazy typu „dobry fotograf Białystok” bez trudu trafili na naszą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *