Co to jest rewalidacja?

Zajęcia rewalidacyjne dedykowane są uczniom, którzy wymagają specjalnego toku nauczania, zgodnie z własnym etapem rozwoju czy ewentualnymi zaburzeniami. Można śmiało potwierdzić, że pomoce do rewalidacji przydają się najmłodszym, u których zdiagnozowano konkretne zaburzenia, a nawet niepełnosprawność danego stopnia.

Chodzi o to, by wspierać uczniów w toku edukacji, oferując im pomoc pedagogiczną, dzięki której w sposób specjalny, ale skuteczny nabędą oni odpowiednie umiejętności oraz wiedzę. Bardzo często nauka przebiega w tradycyjnych placówkach, natomiast przy pomocy specjalnie dedykowanego nauczyciela wspomagającego. Dzięki temu uczeń uzyskuje dodatkowe możliwości w ramach standardowego nauczania.

Szukasz pomocy dydaktycznych dla dzieci? Polecamy nawlekanki sznurowanki

Pamiętajmy, że uczniowie z orzeczeniem muszą być traktowani indywidualnie, a wiele zależy od rozpoznanych u nich dysfunkcji. Ich edukacja nie przebiega jedynie przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów edukacyjnych, ale także innych form, które są znacznie bardziej przyjazne i zachęcają do zdobywania wiedzy. To między innymi gry wczesnoszkolne, bo nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka w przypadku małych uczniów odbywa się właśnie poprzez zabawę. Sprawdza się to tym bardziej w przypadku tych z pewnego typu zaburzeniami czy stopniem niepełnosprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *