Podłogi 3D – hit czy kit?

Nie ma wątpliwości, że mocno reprezentacyjne podłogi 3D to hit ostatnich sezonów, jeśli pod uwagę weźmiemy trendy aranżacji wnętrz. Posadzki epoksydowe już dawno przestały być wykorzystywane jedynie w magazynach, fabrykach, sklepach o dużej powierzchni, garażach czy wszelkich obiektach użyteczności publicznej. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się również wśród prywatnych użytkowników. Podłogi 3D zaczynamy stosować w domowych kuchniach, salonach i łazienkach. Dowiedz się więcej o ich właściwościach.

O podłogach 3D wiemy jeszcze niewiele, ale te z impetem wkraczają na rynek światowych trendów wystroju wnętrz. Coraz częściej właśnie takie posadzki epoksydowe proponują projektanci, których klienci liczą na nowoczesne, ale jednocześnie w pełni funkcjonalne rozwiązania.

Podłoga 3D z żywicy może mieć zupełnie gładki wzór i stonowany kolor. Coraz częściej urozmaica się ją jednak drobinkami kwarcu, które dają wrażenie mieniącego się brokatu. Co więcej, profesjonaliści potrafią z tego materiału „wyczarować” prawdziwe cuda, dzięki czemu posadzki epoksydowe stają się główną dekoracją wnętrza. Nakładanie poszczególnych warstw i różnych kolorów może dać idealny efekt trójwymiaru. Z takiego materiału można tworzyć rozmaite wzory.

Co więcej, ogromną zaletą podłóg 3D z żywicy, jest ich trwałość. Są one w pełni odporne na mróz i wysokie temperatury, ścieranie, uszkodzenie, odpryskiwanie, pękanie. Do tego są antypoślizgowe i łatwe w utrzymaniu czystości. Do tego koszt ich wykonania nie różni się od inwestycji w nabycie tradycyjnych płytek.

Jeśli stawiasz na nowoczesność we własnym domu, ale liczy się dla Ciebie także praktyczność codziennego użytkowanie tak podatnej na eksploatację podłogi, wybieraj posadzki epoksydowe, które już w najbliższych sezonach okażą się zresztą modowym hitem. Wyprzedzaj trendy i stawiaj na opcje, które są zgodne z rozwiązaniami, które oferują światowi projektanci. Podłogi z żywicy już niedługo zastąpią tradycyjne płytki, panele czy wykładziny bez względu na miejsce ich zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *