Krzysztof Wieczorek

(ur. 1954)

Studia w PWSSP w Łodzi. Dyplom w pracowni prof. Leszka Rózgi w 1977 roku. Twórczość w zakresie grafiki warsztatowej, projektowej i malarstwa. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach grafiki, m.in. na Ósmym Biennale Sztuki w Madrycie. Wystawia swoje prace od 1978 roku m.in. w Łodzi, Gdyni, Hamburgu i Chicago.

W cyklu prac „Wieże, Mosty, Granice” autor wykorzystuje fragmenty swoich wcześniejszych akwafort, które odbite na cienkim papierze i wkaszerowane w podłoże tworzą nowe jakościowo i niepowtarzalne kompozycje.

„Sztuka graficzna Krzysztofa Wieczorka jest na pierwszy rzut oka oczywista jak szklanka wody (…). Pejzaże w stylu niemal dziewiętnastowiecznych, przypominających stare ryciny (…), kopie dawnych mistrzów (…). A przecież do tej jednoznaczności dochodził artysta debiutujący niegdyś pracami o wręcz odwrotnej proweniencji filozoficzno-poznawczej. Grafiki z przełomu lat 70 i 80 to wytwory niemalże czystej wyobraźni i dość niesamowitych skojarzeń. (..) Płynące labiryntem wielkie statki, (…) senne potwory wyrojone z otchłani Bermudzkiego Trójkąta. Wbite w niebo, olbrzymie, puste na poły rozpadające się mechanizmy.”

 

http://www.krzysztof-wieczorek.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *