Jak elegancko urządzić mieszkanie?

Nowoczesny styl urządzania mieszkań można opisać jako minimalistyczny i elegancki. W nowo pobudowanych domach spotkamy się na pewno z dużą przestrzenią, mniejszą ilością dodatków i chłodną paletą barw. Takie rozwiązanie nie tylko jest stylowe, ale również praktyczne. Z tego względu trend ten utrzymuje się już od dobrych paru lat i utrzymywać się będzie jeszcze długo.

Głównym pomieszczeniem w domu jest oczywiście salon. Nowoczesne aranżacje zakładają połączenie salonu z kuchnią. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca, a do tego jest bardziej praktyczne. Dziś salon jest zdominowany przez odcienie szarości, które ocieplane są dużymi oknami lub przeszklonymi ścianami. Bardzo często w celu zwalczenia monotonii, ludzie decydują się na kupno kanapy i dodatków w żywych kolorach, np. odcieniach czerwonego lub złotego. W domach jednorodzinnych w salonie nie może także zabraknąć kominka. Nowoczesne aranżacje nie przewidują także dużych dywanów. Do najchętniej kupowanych dodatków należą zdecydowanie świece oraz cięte kwiaty wstawione w wazon. Duża ilość ozdób już kompletnie wyszła z mody.

Tak jak wcześniej wspomniane, dziś salon jest zazwyczaj łączony z kuchnią, warto więc zadbać o to, by panowała między nimi spójność, przede wszystkim kolorystyczna. Dobrym pomysłem jest zastosowanie także jednakowej podłogi w obu sektorach, ewentualnie możemy zdecydować się na posadzki w kuchni, w salonie natomiast dopasowane do nich drewno.

Każdemu marzy się także luksusowa sypialnia, miejsce, w którym będzie można się wyciszyć i naprawdę wypocząć. Projektując dom, warto mieć na uwadze to, by okna sypialni były skierowane na północ. Elegancji nadadzą sypialni ciemne kolory ścian, natomiast przytulny klimat uzyskamy stawiając na nocne lampy z żółtym światłem. W nowoczesnych sypialniach odchodzi się powoli od wielkich szaf, natomiast wydziela się osobną garderobę, w której trzymane są wszystkie ubrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *